Visioon 2015/2016: JEESUS – MINU ELU

Jeesus: “Mina elan ja ka teie peate elama” Jh 14:16
Paulus: „Sest minule on elamine Kristus ja suremine kasu“ Fl 1:21
apostel Toomas: „Minu Issand ja minu Jumal“ Jh 20:28

Oleviste noorte visioon aastal 2015/2016 kannab pealkirja JEESUS – MINU ELU. Igatseme tegeleda sellega, mis peamine. Meie eesmägiks on õppida Jeesust tundma nii lähedalt, kui võimalik ja saada Temaga nii lähedaseks, kui võimalik. Pole paremat võimalust õppida Jeesust tundma, kui uurida Tema elu ja tegutsemist maa peal, lugedes tähelepanelikult evangeeliume.

Samas ütleb Jeesus, et ka meie ise peame elama. Soovime, et Jeesus oleks meie elu ja et Tema elu oleks meie sees ja avalduks meie kaudu. Seega võiks Onoorte visiooni tunnuspilt välja näha ka selline.

Kuna Piibel ütleb, et  kogudus on Kristuse Ihu ehk Tema maapealne keha, siis lähedus Jeesusega tähendab kindlasti ka lähedust kogudusega – teiste kristlastega. Noorte omavaheline osadus ja noorte ühised tegevused on Oleviste noorte keskel selgelt väljendatud prioriteet.

Nende eesmärkide saavutamiseks on Onoorte visioonil viis osa:

#1 Jeesuse elu kronoloogiline lugemine

Sel aastal loeme rahulikus tempos uuesti läbi Jeesuse eluloo ehk evangeeliumi. Et selle juures Jeesust paremini tundma õppida, siis loeme Jeesuse elu sündmused läbi kronoloogilises järjekorras, kõrvutades ja võrreldes eri evangeeliumidest neid kohti, mis kirjeldavad samu sündmusi. See aitab meil näha, millises olukorras ja kus oli Jeesus, kui ta mingeid asju ütles ja tegi ning räägib meile Jeesuse kohta nii mõndagi. Kodugrupis ja noorteõhtutel räägime nädala jooksul loetud sündmustest pikemalt ja leiame tekkinud küsimustele vastused.

Kui tahad olla visiooniga kaasas, siis küsi endalt igal reedel: “Mida uut sain ma sel nädalal Jeesuse kohta teada?”

#2 Kodugrupis osalemine

Kodugrupp on väike osa kogudusest, mille kaudu saame osa Jumala perekonnast ja olla üksteisega osaduses. Ka Jeesusel oli kodugrupp ja täiesti kindlalt toimus suurem osa jüngrite vaimulikust kasvamisest Jeesusega koos olles. Kui neid omavahelisi vestlusi poleks olnud, teaksime Jeesusest praegu üsna vähe. Kui tahad Jeesust paremini tundma õppida, siis ela nii nagu Tema ja pane ennast Temaga samasse olukorda – mine kodugruppi!

Kui tahad olla visiooniga kaasas, siis liitu kodugrupiga ja võta osa Jeesuse elust!

#3 Teistmoodi reede

Iga kuu viimasel noorteõhtul võtame aega, et olla kõigi noortega omavahel osaduses ja järgida Jeesust praktiliselt. Mõtle, mida sooviksid teha koos kõigi nende noortega, kes noortekatel käivad, aga mitte kunagi ei saa, sest noorteõhtu kestab kaks tundi ja pärast pole selleks enam aega. Nüüd on meil võimalus see ära teha! Ühiseid tegevusi pakuvad ka Intro (12-15 a), Dialoog, Oleviste jalka ja võrkpall (jälgi Onoorte Facebooki).

Kui tahad olla visiooniga kaasas, siis võta nendest õhtutest maksimum – suhtle oma Oleviste sõpradega, kutsu sõpru kaasa, ja tutvu võimalusel alati kellegi uuega.

#4 Palvevahetund

Onoorte visioon on, et Jeesuse elu avalduks meie elus. Suurem osa meie elust möödub siis, kui me pole kirikus, vaid koolis, tööl või kodus. Jeesus tahab kasutada meid nende inimeste heaks, kelle hulgas me tegelikult elame. Kui sinu koolis või töökohal on veel mõni kristlane, siis saa nendega tuttavaks ja võtke vähemalt iga nädal kord aega, et palvetada inimeste eest, kes teid ümbritsevad. Palvetades avame ennast Jumala vaimule ja kutsume Teda meie elus tegutsema. Õpilaste jaoks on algatatud ka liikumine nimega Uus Generatsioon, mis aitab luua palvegruppe koolides üle kogu Eesti. See aga ei tähenda, et tudengid või tööl käivad noored ei peaks oma kaaslaste ja töökoha/kooli eest palvetama!

Kui tahad olla visiooniga kaasas, siis pea regulaarset palveosadust kristlastega oma koolis või töökohal.

#5 Kasva edasi

Vaimulik kasvamine on teekond ja seda tuleb läbida sammhaaval. Kui käid Oleviste noorteõhtutel, aga pole käinud Alfa kursusel või Beeta kursusel, siis pole ime, kui mõned jutlused või tunnistused tunduvad sulle kummalised ja arusaamatud. Leia kindlasti võimalus käia ennekõike Alfa kursusel ja pärast seda Beeta kursusel. See on alustuseks vähemalt sama tähtis kui kodugrupp! Kui oled mõlemad kursused läbinud ja leidnud endale kodugrupi, siis küsi Jumalalt, millele võiksid oma koguduses käe külge panna (mõned variandid on välja pakkuda siin). Seda võib ka kodugrupiga koos teha, mis on veel eriti lahe kogemus.

Kui tahad olla visiooniga kaas, siis alusta algusest – või sealt, kus pooleli jäi – ja liigu edasi, tõelisesse koguduse ellu!

Gerly lugu

Gerly on olnud Oleviste noor ning noortetöö tegija juba väga kaua aega. Ta on erinevate aastate vältel tegutsenud Alfa koordin...

Loe edasi →

Marcuse lugu

Marcus on tegutsenud eeskätt Noorte Alfa koordinaatorina, eestpalvetajana ning meeste kodugrupijuhina....

Loe edasi →