Piibli lugemine

Piibel on peamine viis, kuidas Jumal meiega kõneleb ning end meile ilmutab. Piibel juhib meid vaatama Jeesusele ja annab meile juhiseid elamiseks. Läbi Piibli oleme me kutsutud Jumalaga ühenduses olema ning ehitama igapäevast suhet Jeesusega. Piibel on armastuskiri Jumalalt ning seda lugedes kogeme muutuvat suhet Jumalaga Jeesuse Kristuse kaudu.

“Kogu pühakiri on Jumala sisendatud ja kasulik õpetamiseks, noomimiseks, parandamiseks, kasvatamiseks õiguses, et Jumala inimene oleks täiesti varustatud ja valmis igale heale teole.”

2Tm 3:16-17

Piibli on kirja pannud inimesed, keda Jumal on inspireerinud ja kõnetanud rohkem kui tuhande aasta jooksul. Piibel sisaldab eri pikkusega teoseid, moodustades terve raamatukogu, kus leidub näiteks ajalugu, elulugusid, poeesiat, õpetussõnu ja ettekuulutusi. Piiblis on 66 raamatut, mis on jagatud kaheks osaks: Vana Testament ja Uus Testament. Vana Testament jutustab meile sellest, kuidas Jumal lõi maailma, inimese pattu langemisest ja kuidas Jumal valis Iiraeli rahva, et valmistada neid ette Jeesuse tulekuks. Uus Testament räägib Jeesusest, Tema õpetusest, surmast ja ülestõusmisest, ning varase koguduse tekkmisest ja elust. Vana Testament pandi kirja heebrea keeles ning Uus Testament kreeka keeles. Esimene eestikeelne piiblitõlge (Uus Testament) ilmus 1686. aastal ning terviklik Piibel 1739. aastal.

Lugedes esita endale kolm küsimust:

  1. Millest see kirjakoht räägib? Loe seda mitu korda ning võrdle erinevaid tõlkeid.
  2. Mida see tähendab? Mis võis olla selle tähendus kirjutaja jaoks ja neile, kes seda esimestena lugesid?
  3. Kuidas seda rakendada enda ellu?

Põnevaid Piibli õppematerjale leiad Piibli teejuhist.

Loe koos Oleviste kogudusega Piibel aastaga läbi.