Seminarid ja töötoad

Seminarid

1) Millest mu vaim tegelikult rõõmustab? (N 9.august 18.00-19.00, 19.15-20.00)
Rõõmustamisest ja õnnelik olemisest räägitakse palju. Aga mis see tegelikult on, mis mind siis tõepoolest südamepõhjani rõõmsaks peaks tegema? Kuidas vältida pinnapealset õnne? Kuidas ühildada enda õnne valem Jumala õnne valemiga?. Jumal ütleb meile, et me rõõmustaksime, aga mida Ta selle all mõtleb?

Arutlevad: Johanna Rosenvald, Rene Tormis, Anete Vinkel

Modereerib: Madis Kivisild

www.sli.do/features-questions

2) Rõõm paratamatute olukordade keskel (N 9. august)
Vahel on olukordi, mida ei saa lihtsalt inimlikult “ära lahendada. Vahel on asju, millega tulebki lihtsalt leppida ja loota, et Jumal on oma imelisel moel ustav. Elus on kurbi sündumseid, leina, tervisemuresid, õnnetusi, majanduslikke raskusi. Aga selle keskel on oluline, et me ei muutuks kibedaks, Ka sellistes olukordades on vajalik oskus Jumalas päriselt rõõmu ja lootust leida. Kuidas?

Arutlevad: Tiina Seppel, Matis Metsala, Reelika Gill

Modereerib: Johannes Vergi

3) Rõõm keset ebakindlat tulevikku (R 10. august)
Jah, teame ju küll, et tuleviku osas tasub Jumalat ja tema ajastust usaldada, sest me ise ei tea kuigi palju ette. Aga mis siis, kui ma liigun vales suunas? Või kui ma teen valesid otsuseid? Mis siis, kui ma lihtsalt raiskan oma aega ega pole veel leidnud seda, mida ma tegema peaks, kes ma olema peaks? Kuidas leida rahu ja rõõmu selle teekonna keskel?

Arutlevad: Hannah Neuss, Veljo Kaptein, Mona Kiik

Modereerib: Oliver Remma

4) Võrreldamatu rõõm (N 9. august)
Keegi ei taha olla kade ega egoistlik. Aga tihti kipub mu rõõm sõltuma sellest, kuidas läheb teistel mu ümber. Või rõõm kipub kaduma, kui ma tean, et tegelikult suudaks paremini. Ja isegi vääriks paremat. Ebaõnnestumised mõjuvad eriti karmilt, kui teised mu ümber tunduvad elavat õnnistuste laineharjal. Kuidas olla rõõmus ja rahul ka siis, kui mu elu on vahel alla mu ootuste? Kuidas olla tänulik ja rõõmustada päriselt ka teiste üle?

Arutlevad: Eliisa Urbel, Jakob Gill, Piret Metsala

Modereerib: Maarja Kivisild

5) Rõõm keset ootust (R 10. august)
Teame ju üldiselt, et midagi või kedagi igatsedes on ootus omamoodi hea aeg, Jumal saab seda hästi kasutada. Aga vahel tundub see nii raske, justkui selline aeg, mis tuleb lihtsalt kuidagi üle elada, rääkimata rõõmus olemisest. Jääb ju ka ebakindlus – kas Jumal tahab mu ellu üldse neid asju, millest ma unistan? Ja mis siis, kui teel nende unistuste poole tabavad mind tugevad vastulöögid? Kuidas leida Jumalas julgust igatseda, loota ja samal ajal ka rõõmustada

Arutlevad: Juhan Ungru, Merilyn Mõttus, Villy Võrk

Modereerib: Martha Türkson-Zujev

6) Rõõmu psühholoogia (TBA)

Rõõmu teema avab psühholoogilisest vaatepunktist psühholoog Hõbe Treufeldt.

Taustast: Hõbe on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe kliinilisel ja eksperimentaalsel suunal ning hetkel töötab Tartu Ülikooli kliinikumis psühholoogina. Ta kuulub Tartu Kalogata Baptistikogudusse.

Töötoad

1) Jalkatrikid ja harjutused (TBA)

Saab õppida baastehnikat, proovida trikke ning kindlasti panna ennast proovile mõnes minivõistluses. Mängurõõmu lisab omavaheline jalgpallilahing.

2) Viipekeel (R 10. august)

Nägu liikuma ja näpud raksuma! Viipekeele töötoas saavad huvilised õppida ning praktiseerida lihtsamaid sõnu ja väljendeid eesti värvikaimas keeles.

3) Juuksekriitidega värvimine (TBA)

4) Cashflow mängimine (TBA)

investeerimismäng, nõuanded raha kasutamiseks